Co to jest Wielbłądzi Garb i czy warto się tam wybrać?

czerwca 20, 2020
Dziś zabieram Cię na Wielbłądzi Garb. Dowiesz się też co to jest i jak tam dotrzeć. Na początku zdradzę, że to miejsce znajduje się na Mierzei Wiślanej i pierwszy raz byłam tam kilka lat temu. 


WIELBŁĄDZI GARB TO NAJWYŻSZA STAŁA WYDMA NA MIERZEI WIŚLANEJ. Ten szczyt osiąga aż 49,5 metrów ponad poziomem morza. Aby tam dotrzeć trzeba minąć Krynicę Morską i jakieś 2 km za tą miejscowością po prawej stronie znajduje się zatoczka samochodowa i duży znak WIELBŁĄDZI GARB, który na pewno zauważysz jadąc w tamtą stronę. Znak widać na pierwszym zdjęciu w tym poście. 

Wielbłądzi Garb to punkt widokowy, z którego widać zarówno Zalew Wiślany jak i Morze Bałtyckie. Tak samo jak na GÓRZE PIRATA, o której pisałam tutaj. Moim zdaniem na Górze pirata jest lepszy punkt obserwacyjny i piękniejsze widoki, ponieważ na Garbie widoki zasłaniają drzewa. Mimo to uważam, że warto zobaczyć te miejsce. Oba punkty da radę zaliczyć jednego dnia, co jest kolejnym plusem.Tak wygląda pierwsza prosta na garb. Oczywiście pod górkę. Cała trasa zajmuje jakieś 10 minut. Możecie wybrać się tam całą rodziną. Poradzą sobie tam nawet małe dzieci, jednak nie radziłabym zabierać ze sobą wózka, ponieważ na drodze znajdują się liczne korzenie, a później są schody.


Po jakimś czasie pojawiają się schodki.


Na samej górze znajduje się punkt obserwacyjny, na który trzeba się wspiąć po schodkach.Droga powrotna.Jednak sama górka i punkt obserwacyjny to nie wszystko co nas czeka w tym miejscu. Można udać się na spacer nad Zalew Wiślany, na który prowadzi taka ścieżka jak niżej na zdjęciu.


Po drodze nad zalew. 


Na koniec zejście na plażę w Krynicy Morskiej.You Might Also Like

0 komentarze

Polecany post

Co robić na Mierzei Wiślanej? Trasa rowerowa

Może zastanawiasz się właśnie dokąd pojechać na weekend, czy wakacje. Moja propozycja to Mierzeja Wiślana. Jest to dobre miejsce równ...

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *