Jak zniwelować cellulit? - 3 sposoby

czerwca 04, 2020

Podstawą w walce z cellulitem jest oczywiście aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta. Oprócz tego można pomóc sobie kilkoma sposobami. Najlepiej zastosować kilka sposobów na raz i podejść do sprawy kompleksowo

Co to jest cellulit?
Jest to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która uprzykrza życie kobietom. Może mieć różne przyczyny i ma go 90 % kobiet. Wiele z nas nie może się z nim pogodzić, ale musimy uświadomić sobie, że to normalne. Jeśli nam się nie podoba to zawsze możemy spróbować go zmniejszyć.

1. PICIE WODY
O TYM DLACZEGO WARTO PIĆ WODĘ I JAK NAUCZYĆ SIĘ PIĆ WODY? PRZECZYTASZ TUTAJ.  Ale jaki to ma wpływ na cellulit? Woda pomaga usunąć toksyny oraz komórki tłuszczowe z organizmu. Dlatego tak ważne jest, aby pić jej odpowiednią ilość. Picie wody to podstawa również w walce z cellulitem.

2. MASAŻ BAŃKAMI CHIŃSKIMI
Kolejny sprawdzony sposób to masaż bańkami chińskimi. Pomaga on ujędrnić skórę i zmniejszyć cellulit. Skórę należy nasmarować olejkiem i masować w kierunku do serca, zgodnie z krążeniem krwi. Osoby, które mają popękane naczynka oraz żylaki nie powinny stosować tego sposobu, gdyż można pogorszyć sytuację. Po kilku regularnych masażach widać, że skóra staje się wyraźnie wygładzona. Taki bańki nie są drogie i można kupić je nawet w aptece.


3. BODY WRAPPING
Body wrapping polega na owijaniu folią ciała, na które wcześniej nałożymy jakiś preparat o właściwościach np. antycellulitowych. Można zrobić sobie taką mieszankę w domu np. z kawy, która pobudza krążenie i pomaga dzięki temu w likwidacji cellulitu. Po ofoliowaniu pożądanych części ciała najlepiej poleżeć godzinkę pod ciepłym kocem, aby składniki aktywne mogły lepiej się wchłonąć. W tym przypadku tak jak w poprzednim osoby, które mają popękane naczynka powinny uważać. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i może nasilać powstawanie 'pajęczynek'.
You Might Also Like

0 komentarze

Polecany post

Co robić na Mierzei Wiślanej? Trasa rowerowa

Może zastanawiasz się właśnie dokąd pojechać na weekend, czy wakacje. Moja propozycja to Mierzeja Wiślana. Jest to dobre miejsce równ...

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *