5 sposobów na to, jak się zrelaksować i uspokoić

marca 14, 2020


W ramach akcji #zostańwdomu dokładam swoją cegiełkę #niestresujsię i w związku z tym mam dla was 5 sposobów na to co zrobić, żeby nie zwariować w tej trudnej sytuacji, w której znalazł się cały świat.


1. CZYTANIE KSIĄŻEK
Lubisz czytać książki, ale nie masz czasu? Zatop się w historiach bohaterów, #zostańwdomu, zrób sobie herbatkę, wskakuj pod kocyk i siedź tam. Jak skończysz jedną, to zacznij drugą. Jak skończą Ci się zapasy książek w domu to kup e-booka. Takie czasy, że na wszystko jest rozwiązanie.

2. OGLĄDANIE FILMÓW
Zastanawiałeś się kiedy nadrobić ulubione seriale lub filmy? Właśnie teraz! #zostańwdomu Rozsiądź się wygodnie na kanapie i bez żalu włącz sobie coś fajnego.  Aby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu możesz włączyć sobie głos w innym języku, a napisy po polsku. Ja staram się oglądać seriale po angielsku z angielskimi napisami. Wtedy robię dwa w jednym. Uczę się i relaksuję zarazem. Polecam wypróbować tę opcję.

3. DOMOWE SPA
Wyłącz telewizor, włącz nastrojową muzykę, zajmij się sobą, odpręż się. #zostańwdomu Zrób sobie aromatyczną kąpiel, peeling możesz zrobić nawet z kawy, cukru lub cynamonu. Każdy z nas ma w domu chociaż jedną z tych rzeczy. Korzyści jest kilka: będziesz piękna, pachnąca i oczyścisz sobie umysł. Można połączyć kąpiel z książką i relaks gotowy.

4. ĆWICZENIA I WYSIŁEK FIZYCZNY
W szczególności joga, o której pisałam przed wczoraj, więc za bardzo nie będę się teraz rozpisywać, zerknijcie post wcześniej. W zaistniałej sytuacji oczywiście #zostańwdomu. Jest wiele ćwiczeń, które można zorganizować spokojnie nawet bez żadnego sprzętu. Weź butelki z wodą, napakuj drzewa w wiadra, obciążenie gotowe i do roboty. Youtube to kopalnia pomysłów, są tam setki treningów udostępnionych przez osoby które zajmują się tym codziennie. Dla chcącego nic trudnego. Jak już się zmęczysz, to nie będziesz mieć siły na wychodzenie z domu, co wyjdzie Ci na dobre.

5. ŚPIEWANIE, WYGŁUPY, GRY
Nic nie poprawia humorku tak jak wspólne zabawy. W internecie można znaleźć pełno pomysłów. Możecie zagrać nawet w państwa i miasta. Można wymyślić nowy tekst do znanej piosenki, albo pobawić się w chowanego.  #zostańwdomu Zrób sobie wideorozmowę z koleżanką, w dwudziestym pierwszym wieku wszystko jest możliwe. Era internetu to nie tylko samo zło, ale ma też jakieś plusy.


OSTATNI GRATISOWY PUNKT

#NIESTRESUJ SIĘ & #STAYTHEFUCKINGHOME

Jeśli na prawdę żal Ci dupę ściska, że nie możesz sobie pozwiedzać to podróżuj palcem po mapie. Od tego nic Ci się nie stanie.

Dziękuję za uwagę. Endżoj, ja bedne.
Siedźmy na dupie, a przetrwamy.

A jak widzisz, że ktoś się nie stosuje to weź go zamknij w szopie.

#doszopyzkażdymktolekceważycovid19


You Might Also Like

0 komentarze

Polecany post

Co robić na Mierzei Wiślanej? Trasa rowerowa

Może zastanawiasz się właśnie dokąd pojechać na weekend, czy wakacje. Moja propozycja to Mierzeja Wiślana. Jest to dobre miejsce równ...

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *